هدست واقعیت مجازی

هدست واقعیت مجازی 

خرید هدست واقعیت مجازی Virtual reality headset /عینک واقعیت مجازی

هدست واقعیت مجازی

 به دنیای مجازی قدم بگذارید و از دنیای واقعی دور شوید با به چشم زدن هدست های مخصوص وارد دنیای دیگری خواهید شد بله این یک واقعیت مجازی است تمام تلاش این تجهیزات دور کردن شما از شلوغی و نگرانی های دنیای واقعی است تا ساعت فراغت خود را در دنیای دیگر بگذرانید. هدست های واقعیت مجازی با برند های مختلف به تازگی پای خود را به دنیال لوازم جانبی موبایل باز کرده اند. پخش ویدئوهای 360 درجه و سه بعدی و همچنین بازی های متنوع و تعاملی باعث محبوبیت این هدست های شده اند. با با هدست های واقعیت مجازی فیلم ها و بازی های واقعیت مجازی را سه بعدی و 360 درجه ببینید. هدست های واقعیت مجازی به دو دسته تقسیم میشوند دسته اول که قیمت های بالاتری دارند و دارای صفحه نمایش اختصاصی هستند مانند oculus rift که از کیفیت بالاتری برخوردار هستند که شاید شما هم آنها را در مجتمع های تفریحی یا پارک ها دیده باشید که جذابیت وصف ناپذیر آنها باعث شده تا افراد زیادی را ترغیب به خرید کند.

دسته دوم از هدست های واقعیت مجازی از گوشی شما به عنوان صفحه نمایش استفاده میکنند و قیمت معقول تری دارند شاید کیفیت نهایی تصاویر و زاویه دید آنها کمتر از سری اول باشد اما مطمئن باشید باز هم  شمارا غرق در دینای مجازی خواهند کرد مخصوصا با وجود تولید بازی های متنوع بری سیستم عامل های اندروید و IOS شما میتوانید با خرید یک دسته بازی بلوتوثی لذت بازی در دنیای مجازی را تجربه کنید از این دست میتوان به هدست های virglass v3  و vrbox 2  نام برد. 

بررسی هدست های واقعیت مجازی:

واقعیت مجازی یک تناقض پرمعنا.

همه ما کاملا با دنیای واقعی و کما بیش با دنیای مجازی آشنایی داریم. البته این دنیای دیگر ما تنها خلاصه می شود در اینترنت. دنیایی که در آن همه چیز نسخه ثانویه دنیای واقعی ما می باشد.دنیای که تا به حال یک بُعد دید را برای چشمان سه بعدی ما فراهم آورده است. هیچگاه این دنیای مجازی نتوانسته و نخواهد توانست دید ما را به جهان به یک دید واقعی سه بعدی تبدیل کند. این محدودیت ها بود که علم و تکنولوژی را به سمت سویی کشاند تا هدست هایی تولید شود تا هر آنچه را می بینید بتوانید حس کنید. این تنها هدف از تولید هدست واقعیت مجازی می باشد.

واقعیت مجازی و یا همان Virtual Reality (به فارسی: ویرچوآل ریاَلیتی) را می توان تنها هدف نهایی تکنولوژی دانست. همان هدفی که محدودیت های این دو دنیا که همیشه در حال سبقت از همدیگر هستند را بر میدارد تا شاید زمانی هر دوی آنها با هم ترکیب شده و یک دنیا جدید دیگر را برای ما بوجود آورند.

Virtual Reality را می توان یک قطار سریع السیر با مسافران بسیار دانست که صندلی اوّل را می توان هدست واقعیت مجازی و یا همان Virtual Reality نامید. مسافرانی که تازه سوار این قطار شده و مهمترین نقش را در ترکیب این دو دنیا ایفا کرده اند.

از دیگر مسافران این قطار سریع السیر می توان موبایل ها، تبلت ها، هوش مصنوعی، و دیگر گجت های دیجیتال دانست.

Virtual Reality از دو کلمه Virtual به معنای مجازی، تقدیری یا بالقوّه و Reality به معنای حقیقی، هستی و بالفعل ترکیب شده است. شاید بهترین ترکیب برای فهماندن هدف از این تکنولوژی همین باشد.

شما در واقعیت مجازی محدودیت ذهنی ندارید، هر آنچه را که بخواهید در هرکجا که بخواهید و به هرصورتی که بخواهید را با چشمان خود لمس خواهید کرد. دنیای مجازی که به واقعیت بیشتر شباهت دارد.

شاید این سوال هنوز هم در ذهن شما حل نشده باشد که چطور ممکن است یک دنیای مجازی به واقعیت شباهت داشته باشد؟ Virtual Reality با تکیه بر دو حس از حواس پنجگانه (بینایی و شنوایی) که بیشترین تاثیر را در اداراکات انسان دارند و حذف محدودیت در دنیای واقعی و نزدیک تر کردن آن به دنیای مجازی هرآنچه را که در دنیای واقعی ممکن نیست را برای شما ممکن می کند.

بزرگترین، موفق ترین و تنها سربازان Virtual Reality عینک های واقعیت مجازی می باشند. محصولاتی که با تکیه بر دو حس بالا دنیای تکنولوژی را به سمت هدف می راند. عینک هایی که فرزند ارشد و موفق تکنولوژی سه بعدی تصویری می باشند.

در دنیای مجازی و یا همان Virtual Reality دیگر نیازی نیست برای لذت بردن از یک ترن هوایی غول پیکر و یا لذت چند برابر از یک فیلم اکشن و یا هیجانی وصف ناپذیر از یک فیلم ترسناک، و یا حسی لطیف از دیدن یک فیلم رومانتیک، و یا دیدن تخیل در قالب واقعیت در یک انیمیشن، و یا بازی در محیطی واقعی خود را به زحمت بیاندازید کافیست عینک ها را به چشم بزنید هدفون را در گوش کنید و در این دنیا که ترکیبی از واقعی و مجازی می باشد غوطه ور شده، آن را لمس کرده لذت ببرید و محدودیت ها را حذف کنید.

در حال حاضر Virtual Reality تنها توسط هدست های واقعیت مجازی قابل لمس می باشد. هدست هایی که در قالب یک عینک سه بعدی با تکنولوژی جدید که حاصل تلاش سالهای مهندسین، تئوریسین ها و کمپانی های قدرتمند بوده و تنها وسیله ارتباطی میان دنیای واقعی شما و دنیای مجازی که میخواهید آن را لمس کنید، می باشد.

به صورت خلاصه می توان گفت هدست واقعیت مجازی یک محصول بزرگ با شکل شمایل خاص و دو عدسی متفاوت دانست که یک مدل آن با اتصال تلفن همراه و نصب بازیها و یا انیمیشن و یا فیلم های مخصوص بر روی اسمارت فون این دنیا را برای شما بوجود می آورند. البته شاید یکی از بزرگترین ضعف آنها همین شیء پرحجم و بزرگ دانست که برای درک این دنیای مجازی ناچار به استفاده از هدست واقعیت مجازی باشیم ولی این در حقیقت شروع کار می باشد و در آینده ای بسیار نزدیک استفاده از این تکنولوژی بدون نیاز به هیچ گونه لوازم جانبی براحتی محقق می شود.

می توان 18 شرکت را در جهت تولید این هدست های واقعیت مجازی نام برد که در میان آن ها قدرتمندانی همچون فیس بوک، گوگل، اچ تی سی، کارل زایس، سامسونگ و سونی می درخشند. همه با هم دست به کار شده تا دنیای مجازی شما را هرچه بیشتر واقعی کنند.

 

در این میان برخی برندها با قطعات مرغوب تر و کیفیت بالاتر و طبیعتا قیمت گران تر و برخی دیگر اقتصادی با کیفیت متوسط اقدام به تولید هدست های واقعیت مجازی کرده اند که البته استفاده از هرکدام از آنها کاربر را به هدف از ایجاد این تکنولوژی می رسانند.

تکنولوژی Virtual Reality و ابزار آن که هدست واقعیت مجازی باشد، تنها برای سرگرمی بشر اختراع نشده اند، با این جهش علمی و حذف محدودیت های دنیای واقعی توسط هدست های واقعیت مجازی می توان بسیاری از شغل ها، آموزش ها، زندگی روزمره را دستخوش تغییرات بهبودی قرار داد. از دیگر موارد استفاده از هدست واقعیت مجازی می توان 1- گشت گذار در فضا توسط کمپانی ناسا 2- عمل جراحی 3-  علوم نظامی 4- صنعت گردشگری و توریسم 5- ورزش 6- بازرسی صحنه جرم  7- درمان 8- خرید 9-.... را نام برد.

شما با خرید یک هدست واقعیت مجازی می توانید فضای آسمان و کهکشان ها را در محیطی شبیه به واقعی تجربه کنید، در اوقات فراغت خود بازی کرده و احساس قوی تری را برای خود رقم بزنید، برای رفع خستگی به مشاهده یک فیلم بپردازید و کاملا با داستان آن با مهمترین حس خود (بینایی) انس بگیرید، و مطمئن باشید در آینده ای بسیار نزدیک زندگی روزمره شما با هدست های واقعیت مجازی عجین شده و در جهت حفظ آسایش و آرامش خود از آنها بهره ببرید.

معرفی بهترین هدست های واقعیت مجازی

htc vive VR

عینک واقعیت مجازی HTC Vive

هدست HTC vive  هدست واقعیت مجازی ساخته شده توسط Valve است همان سازنده بازی محبوب و افسانه ای Half life که اینبار پای خود را فراتر گذاشته و به تولید هدست های واقعیت مجازی روی آورده است. 

عینک واقعیت مجازی Htic Vive  به کامپیوتر شخصی متصل میشود و با کمک اکوسیستم Valve کار می کند. در این هدست 70 سنسور گنجانده شده تا بتواند حرکات 360 درجه سر را تشخیص دهد. اولین چیزی که با خرید این جعبه توجه شما را به خود جلب میکند جعبه بزرگی است که هدست واقعیت مجازی درون آن قرار رفته است.    در جعبه htc vive  16 قطعه مختلف موجود است. قطعه ها شامل دو کنترلر بی سیم و دو سنسور به نام base station و تعداد زیادی سیم و خود هدست و تعداد وسیله دیگر که راه اندازی پیچیده ای هم دارد و نیاز به فضای زیادی دارد البته در ادامه خواهید دید که این زمان و فضای زیاد تجربه بی نظیری را در اختیار شما قرار خواهد داد. بعد از قرار دادن هدست بر روی سر شاید ویژگی جالبی توجه شمارا جلب کند که  آن مشاهده اتاق با بالا اوردن کنترلرهاست که به شما اجازه میدهد فضای اتاق را مشاهده کنید تا به چیزی برخورد نکنید.

 حالا بازی های هدست را میتوانید از طریق steam  دانلود کنید. حالا در محیط واقعیت مجازی قرار خواهید گرفت. تجربه ای هیجان انگیز و فوق العاده که شمارا مجذوب خود خواهد کرد. کنترلر های  vive  بسیار دقیق بوده و دست های شمارا در محیط بازی شبیه سازی میکند. نوع طراحی این کنترلرها باعث میشود تا حس خستگی پیدا نکنید.

قیمت جهانی این هدست 799 دلار می باشد.

مشاهده htc vive  در سایت سازنده

خرید هدست واقعیت مجازی htc vive  از همراه پلاس(به زودی)

 

oculus rift VR

هدست واقعیت مجازی Oculus Rift

حال به معرفی هدست واقعیت مجازی  Oculus rift  می پردازیم. Oculus  کمپانی نوپایی است که محصولات فوق العاده با کیفیتی تولید میکند و به هیچ وجه در بین محصولات این کمپانی نمیتوانید محصول بی کیفیتی را پیدا کنید. Oculus rift  هم از محصولات این شرکت مستثنی نبوده و با کیفیت بی نظیر و البته قیمت بالای 600 دلاری را دار می باشد. البته به خاطر داشته باشید که در کنار این هزینه باید یک سیستم قدرمتند گیمینگ نیز داشته باشید که این هزینه را دو چندان میکند. پس شاید شما از تهیه این محصول منصرف شده باشید و به فکر مدل های ارزان قیمت تر بیافتید. این محصول شما را به دنیایی می برد که قبل از آن به هیچ وجه تجربه انجام آنها را نداشتید و مطمئن باشید دنیای گیمینگ با آمدن oculus rift  متحول خواهد شد. تجربه قرارگیری واقعیت مجازی بر روی چشمان خود را با هیچ واقعیت مجازی دیگری مقایسه نکنید حسی بی نظیر انتظار شما را می کشد. البته مشکلاتی هم در این دستگاه وجود دارد مثلا بازی Drift  که شما را در موقعیت فضانوردی قرار میدهد که در میان زباله های فضایی قرار گرفته و باید از این موقعیت خود را نجات دهد اما بعد از مدتی این بازی به قدری شمارا خسته میکند که به هیچ وجه نمیتوانید ادامه دهید. البته مشکل اصلی را باید به گردن سازندگاه بازی انداخت اما oculus rift  هم بی تقصیر نیست.

البته همانطور که میدانید این هدست واقعیت مجازی فقط برای بازی ساخته نشده و میتوانید فیلم های 360 درجه را نیز در این وسیله مشاهده کنید و برای لحظاتی از دنیای واقعی دور شوید. شما میتوانید با اکیولس ریفت به جهانگرد مجازی تبدیل شوید و به هرجای دنیا سفر کنید.

خرید این وسیله به همراه تمام لوازم جانبی قیمتی حدود 1000 دلار دارد که قیمت بسیار بالایی برای گیمر هاست که همراه با کامپیوتر قدرتمندی که به آن اشاره شد قیمت بسیار بالایی است. اما در نظر داشته باشید که تجربه کار با دنیای مجازی اصلا با کنسول های بازی قابل مقایسه نیست و شما هزینه ای برای تجربه ای متفاوت پرداخت میکنید.

Oculus  تعداد بازی زیادی دارد که باید خریداری شوند اما به همراه خود دستگاه دو بازی جذاب هم عرضه میشود. که بازی های خوبی هستند.

مشاهده oculus rift  در سایت سازنده

خرید oculus rift  از همراه پلاس

gear vr

هدست واقعیت مجازی Grear Vr  سامسونگ

درباره oculus rift  توضیحات کاملی دادیم بد نیست بدانید که شرکتسامسونگ با همکاری Oculus برای طرفداران سامسونگ که از گوشی های این شرکت نیز استفاده میکنند هدست واقعیت مجازی اختصاصی ساخته است. این هدست چیزی نیست جز Gear Vr هدست واقعیت مجازی اختصاصی سامسونگ.

اولین چیزی که درباره گیر وی آر میتوان گفت قیمت مناسب در مقابل امکانات خوب این هدست است. تجربه ای از دنیای واقعیت مجازی بدون نیاز به کامپیوتر قدرتمند یا هزینه ی بالای برای خرید هدست واقعیت مجازی. دلیل این قیمت مناسب استفاده از گوشی های تلفن همراه به جای سخت افزار اختصاصی است. بر خلاف هدست های گران قیمت که دارای پردازنده و صفحه نمایش در قلب خود هستند برای استفاده از samsung Gear Vr  شما لازم است تا گوشی قدرتمند سامسونگ خود را درون دستگاه قرار دهید. البته نباید انتظار داشته باشید این هدست مانند Htc vive  یا oculus rift باشد اما با هزینه ای که میکنید تجربه ی مناسبی را خواهید داشت. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این هدست فقط با گوشی های رده بالای کمپانی سامسونگ کار میکند و قابلیت کار با دیگر گوشی های اندرویدی را ندارد این گوشی ها شامل  S6, S6 edge , Note 5 ,S7, S7 edge  می باشد.

از نکات مثبت Gear Vr  میتوان به راحت بودن بر روی سر و ارگونومی خوب دستگاه اشاره کرد. شما حتی با داشتن عینک نیز میتوانید از این هدست استفاده کنید. بر روی هدست واقعیت مجازی Gear Vr  قسمتی برای تنظیم فوکوس چشم مشاهده میکنید و همچنین یک صفحه لمسی برای تعامل با دستگاه قرار گرفته. گوشی به وسیله درگاه میکرو یو اس بی به هدست متصل میشود. درون این دستگاه سنسور های مختلف از جمله مجاورت سنج، ژیروسکوپ وجود دارد که به شما کمک میکند تجربه بهتری داشته باشید. تفاوت دیگر هدست Gear Vr  با دیگر هدست های چینی موجود دربازار که با قیمت کمی عرضه میشوند نرم افزارها و بازی های این هدست می باشد که در فروشگاه آکیولس عرضه شده و به صورت رایگان یا خریدنی در این فروشگاه موجود است.

این هدست با قیمت 99 دلار عرضه شده است که قیمت بسیار مناسبی به نسبت رقبا می باشد و باید در نظر داشته باشید که شما نیاز به کامپیوتر خانگی قدرتمند برای استفاده از این وسیله نخواهید داشت.

مشاهده Gear Vr  در سایت سازنده

خرید Gear Vr  از فروشگاه همراه پلاس

توضیحاتی درباره ویدئو های واقعیت مجازی:

ویدئوهای واقعیت مجازی: 

ویدئوهای واقعیت مجازی که توسط دوربین های به خصوص تهیه میشوند به صورت 360 درجه از محیط فیلم برداری میکنند و به شما حس قرارگیری در محیط را میدهند. از جمله این دوربین ها میتوان به دوبین واقعیت مجازی LG اشاره کرد که جزو اولین تولید کنندگان دوربین های واقعیت مجازی می باشد. همچنین دستگاه هایی برای ترکیب چندین دوربین در کنار هم و ساخت تصویر 360 ساخته شده اند. از جمله این دستگاه ها میتوان به وسیله ای اشاره کرد که با قرارگیری 9 دوربین Go pro  به فیلم برداری 360 درجه میپردازد.

کیفیت طراحی و ساخت بسیار ستودنی رزولوشن و کیفیت نمایش جزو برترین‌ها در جهان تشخیص تمامی جزییات حرکتی سر و بدن کاربر دارای تمامی سنسورهای مورد نیاز بسته بندی فوق‌العاده کامل و شامل تمامی وسایل مورد نیاز

محصول پیش روی شما، بهترین هدست واقعیت مجازی می باشد که در حال حاضر در کشور ایران موجود است. در صورت درخواست مشتری، نصب و راه اندازی این دستگاه توسط متخصصان همراه پلاس در شهر تهران، کرج و قم میسر است.

مناسب برای تمامی گوشی‌ها و فبلت ها در بازه 4 تا 6 اینچ کیفیت بسیار خوب ساخت و مونتاژ سبک و راحت ساخته شده از رزین و پلاستیک ABS شیشه لنزها ضد خش

2,200,000 تومان

- ساخته شده از مواد بسیار با کیفیت - طراحی و ظاهر ساده و در عین حال زیبا - دارای وزن مناسب و کش های نرم برای تقسیم وزن هدست - عدم خستگی در استفاده های طولانی مدت - لنز های 42 میلیمتری با زاویه دید 101 درجه ای - دارای کنترلر مجهز به سنسور حرکتی و کلید های فیزیکی در جعبه محصول

- ساخته شده از پلاستیک با کیفیت ABS - زاویه دید 100 درجه - لنز های 40 میلیمتری - مجهز به هدفون و اتصال از طریق جک 3.5 میلیمتری صدا

265,000 تومان

         پشتیبانی از گوشی هایی با سایز 3.5 الی 6 اینچ          دارای هدفون داخلی          بند نگهدارنده ماهرانه با قابلیت تنظیم آسان          تنظیم کامل جداگانه هر کدام از لنزها          زاویه دید 90 تا 110 درجه          ساخت با مواد با کیفیت          قابلیت جداسازی هدفون            کلید های کنترلی صدا بر روی دستگاه

        زاویه دید 120 درجه‌ای         پشتیبانی از ویدئوی 360 درجه         پشتیبانی از صدای سه بعدی         هدفون متصل         راحت و نرم         زیبا         امکان تنظیم فاصله‌ی لنزها از هم و از چشم         پشتیبانی از اکثر برنامه‌ها و بازی‌ها

- دارای بدنه ای جنس پلاستيک درجه يك - لنزهاي 42 ميلي متري بسيار شفاف - قابليت تنظيم افقي و كانوني - زاویه دید 110 درجه

- کیفیت ساخت بالا - کیفیت تصویر عالی - دارای دسته بازی حرکتی حساس  - زاویه دید 101 درجه - کاملا 360 درجه - مناسب برای سوکت micro USB و Type-C - سازگاری واقعی با گوشی Galaxy Note 8 

- ظاهری ساده و در عین حال جذاب و مدرن - طراحی ارگونومیک برای جلوگیری از خسته شدن دست - ابعاد دقیق و وزن بسیار کم برای جا به جایی آسان محصول - استفاده از مواد پیشرفته ABS در تولید محصول - پشتیبانی کامل از سیستم عامل های Android و iOS - سازگاری با عناوین موبایلی ، به خصوص بازی های VR - استفاده از بلوتوث ورژن 3.0 - مجهز به چراغ LED هشدار دهنده کاهش انرژی -...

         محصولی بی نظیر و بی همتا          صدای سه بعدی          زاویۀ دید 120 درجه          طراحی کاملا ارگونامیک          لنز 42 میلی متری          حاوی دسته مخصوص         پشتیبانی از Day Dream Google

جنس بدنه پلی کربنات بسیار با کیفیت دارای لنزهای 42 میلیمتری بسیار مطلوب دارای قابلیت تنظیم لنزها در چهار جهت سازگار با تمامی گوشی‌های آندروید و ios از سایز 3.5 تا 6 اینچ

  Samsung gear vr اولین هدست مجازی کمپانی سامسونگ میباشد که برای رنج گسترده ای از مشتریها طراحی شده است. شما میتوانید تجربه ای فوق العاده با دیدن فیلمهای 360 درجه داشته و بازی های سه بعدی را در گوشی موبایل خود تجربه کنید. بله این هدست با تعداد محدودی از موبایل ها کار میکند. اما تجربه ی بی نظیری از هدست واقعیت مجازی را برای شما به ارمغان خواهد اورد.

149,000 تومان 159,000 تومان

         طراحی سبک و کوچک          وزن 330 گرم          زاویه دید 120 درجه          بندهای محکم و کاملا ارگونامیک          طراحی دقیق متناسب با فیزیک سر و گردن

         پشتیبانی از گوشی هایی با سایز 3.5 الی 6 اینچ          دارای هدفون داخلی          بند نگهدارنده ماهرانه با قابلیت تنظیم آسان          تنظیم کامل جداگانه هر کدام از لنزها          زاویه دید 90 تا 110 درجه          ساخت با مواد با کیفیت          قابلیت جداسازی هدفون            کلید های کنترلی صدا بر روی دستگاه

نمایش 1 - 15 از 38 قلم کالا